Starobrno

Vyjádři svůj názor v půlitrech:

fax.: 543 211 035
výrobce piva Starobrno, Hostan a Zlatý Bažant
historické značky: Baron Trenck, Červený Drak, Black Drak

Pivovar Starobrno je brněnský pivovar na Starém Brně, jenž je součástí nizozemské pivovarské společnosti Heineken. VýstavStarobrna (společně se znojemskou filiálkou Hostan) je 914 000 hl ročně. Ve starobrněnském pivovaru se vaří pivo od roku 1325.

Právo vařit pivo udělil Brnu král Václav I. roku 1243. Pivovar při klášteru cisterciaček na Starém Brně existuje od roku 1325. V průběhu staletí měnil majitele, název „Starobrněnský pivovar“ se používá od druhé poloviny 19. století. Koncem 80. let 20. století byla postavena stáčírna láhví a nové provozy ve svahu Žlutého kopce nad pivovarem.

Pivovar vyrábí kromě běžných druhů piv (obchodní jména Osma, Tradiční, Černé, Řezák, Medium, Ležák a Fríí) také speciální piva Baron Trenck (14°), Červený drak (15°) a Black drak (13°). Starobrno licenčně vyrábí slovenského Zlatého bažanta, dováží piva značky Heineken, Amstel, Murphy’s a Edelweiss. Specialitou v nabídce firmy Starobrno je Zelené pivo (13°), které je každoročně nabízeno na Zelený čtvrtek o Velikonocích. Pivovar tvrdí, že surovina dodávající pivu svěže zelenou barvu je údajně bylinného původu a je tajemstvím starobrněnského sládka, Státní zemědělská a potravinářská inspekce ale nařídila pivovaru změnit prezentaci zeleného speciálu, protože na zelené barvě se podílel i likér obsahující umělé potravinářské barvivo E133.

Portfolio pivních značek doplňují ještě vlastní sudové limonády ZULU kola a ZULU citron a pivnípálenka BierBrand.

Info

  • 1872

  • Heineken (Nizozemsko)

  • +420 543 516 111

  • www.starobrno.cz

  • Hlinky 160/12

    661 47

    Brno

  • Jihomoravský kraj

Napište pivovaru