Je tu netradiční oslava 370. výročí založení pivovaru. Víte, kterého?

  • 25.7.2019
  • pivovar.cz

Slavit lze různými způsoby, například poskytnutím peněz na dobročinné či potřebné účely. Tímto způsobem se rozhodl své jubileum oslavit také měšťanský pivovar Dudák, který při příležitosti oslavy 370. výročí založení pivovaru podpořil nemocnici částkou 50 tisíc korun českých.

Peníze budou veřejně věnovány strakonické nemocnici, jak uvedl sám ředitel pivovaru Dušan Krankus. Peníze od pivovaru Dudák by mají být využity na pořízení nového ultrazvuku na dětské oddělení. Podle primáře nemocnice bylo již na účely pořízení ultrazvuku vybráno více než 570 tisíc korun, přesto ještě zhruba 430 tisíc korun chybí. Zbylou částku má však poskytnout přímo nemocnice.

Zajímavostí však je to, že pivovar poskytl 40 tisíc poskytl nemocnici v hotovosti a zbylou částku podpory věnuje nemocnici ve formě nealkoholických piv Driver. Hlavní výhodou je přitom to, že pivo obsahuje minerály, vitamíny, bílkoviny, ale také antioxidanty a obyčejnou vodu. Díky tomu by si měli pacienti nemocnice zpestřit svůj jídelníček a během léta by nemocnice měla obdržet více než 1000 nealkoholických piv. Nemocnice i pivovar sídlí kousek od sebe, a proto dodej piv nebude pro žádnou stranu představovat problém.

Ze strany pivovaru by mělo jít o podporu nemocnice, která je v dané lokalitě považována za velice vyhledávanou a příznivou. Nápadu s pivem si cení zejména ředitel nemocnice, který nealkoholické pivo pro pacienty v tomto parném počasí rád uvítal.  Současně uvádí, že se tímto počinem může zlepšit pitný režim pacientů na lůžkovém oddělení, což je pro zdraví každého z nás velice důležité. Přesto je potřeba, aby měl každý pacient k pití takového nápoje souhlas od ošetřujícího lékaře. Šek bude předán oficiálně na výročních oslavách již 24. srpna 2019.

 

Je tu netradiční oslava 370. výročí založení pivovaru. Víte, kterého?